Prednášajúci

Mgr. Adam Škopp

Mgr. Adam Škopp

Vyštudoval odbor špeciálna pedagogika – psychopédia a poradenstvo. Navyše si urobil štátnicu zo školskej logopédie a z individuálnej logopedickej intervencie. Absolvoval 2-ročný vzdelávací program Nadácie pre deti Slovenka – Škola inkluzionistov a dlhodobý výcvik v artefiletike u Mgr. Broni Pleškovej. Je trénerom Sindelar metódy. Absolvoval kurz MABEL – multijazyková batéria testov čítania, písania a ich prediktorov. V marci sa chystá a veľmi teší na kurz Bilaterálnej integrácie 🙂

Teoreticky a prakticky sa zaoberá inkluzívnym vzdelávaním, zaujíma sa o inovatívne metódy vzdelávania pre všetky deti bez rozdielu. Vo voľnom čase píše hudobné recenzie pre hudobný portál. Je fajnšmekrom kvalitnej hudby a filmov.

Na prednáške s názvom “Základná škola Karloveská 61 na ceste k inklúzii alebo „nie je škola ako škola, nie je žiak ako žiak“, ktorú odprezentuje spolu s Mgr. Evou Horníkovou, sa dozviete viac o pojme inklúzie a jeho základným vymedzením. Prezentácia slúži ako príklad dobrej praxe priamo na uvedenej škole. Konkrétne charakterizuje a popisuje uvedené zdroje a podporné aktivity zamerané na inkluzívne vzdelávanie v praxi. Aké otázky si musí škola položiť, aby mohla kráčať po ceste k inklúzii?

Nech vám nič neujde!

Prihláste sa do nášho newslettera a dostávajte emailom aktuálne informácie o konferencii, o jednotlivých témach a ďalších informáciách.