Pomáhame

Organizátorky konferencie sa rozhodli darovať časť výťažku z konferencie pre nevyliečitelne chorého Martinka.

Podporte s nami Martinka

Martinko trpí na veľmi zriedkavé genetické ochorenie imunitného systému Henner- Louis- Barovej syndróm, známych je približne 800 mutácií. Toto ochorenie, ktorým Martinko trpí majú iba štyri deti v Európe.
Jedným z prvých príznakov je strata rovnováhy, neskôr sa u Martinka pridali krútivé a vystreľujúce pohyby končatín , samovoľné pohyby očí.

Nedostatočná úroveň imunoglobulínov spôsobuje, že Martinko je veľmi náchylný na pľúcne ochorenia, ktoré nereagujú na bežné antibiotiká. Martinko nesmie pri tomto genetickom ochorení imunitného systému podstúpiť žiadne röntgenové vyšetrenia, ožarovania a ani chemoterapiu. Nemôže byť bez ochrany na slnku, ktoré by v jeho tele naštartovalo leukémiu.

Ťažko rozpráva, ale napriek všetkému je na tom inteligenčne veľmi dobre. Pred 3 a pol rokom prestal úplne chodiť a posledný rok prestal aj písať pretože mu začali postupne ochabovať ruky. Školu má v domácom prostredí, najviac ho baví matematika. Čítať vie veľké tlačené písmená a aj keď pomalšie ale poradí si aj s celými vetami.
Miluje logické hry hlavne tie matematické.

Napriek svojmu zdravotnému stavu si  hendikep nepripúšťa a venuje sa aj športu ako golf, futbal skrátka všetko čo sa dá. Momentálne sú pre Martinka najdôležitejšie terapie spojené s rehabilitáciami, aby svalstvo a ako tak sa udržiavalo v pohybe.

Pred pár dňami sa vrátil z nemocnice a aktuálne je veľmi vyčerpaný a slabý jeho rodina však verí, že sa mu onedlho polepší a dostane sa späť do „svojho normálu“ .
Jeho mamina sa vyjadrila : „Je to citlivý a usmiaty chlapec, ktorý bojuje zo všetkých síl pretože MILUJE ŽIVOT.“

ZAPOJIŤ SA MOŽETE AJ VY POČAS KONFERENCIE
Ako?
Finančná zbierka bude prebiehať priamo počas konferencie. Všetky „dary“ budeme odovzdávať priamo Martinkovi počas konferencie.
ĎAKUJEME
Pretože v prvom rade to robíme, aby sme pomohli:-)

18 máj 2019

Hotel Sheraton, Bratislava

Druhý ročník konferencie Komplexná terapia vývinových porúch sa bude konať v termíne 18. máj 2019 v kongresových priestoroch Hotela Sheraton v Bratislave.

Vzhľadom na obmedzenú kapacitu miest, sa v prípade záujmu o účasť včas zaregistrujte. K zakúpeniu sú k dispozícii dva typy lístkov: Základný a VIP

Pozrite si viac informácií ohľadne lístkov a možnosti ich zakúpenia.

Nech vám nič neujde!

Prihláste sa do nášho newslettera a dostávajte emailom aktuálne novinky o konferencii, o jednotlivých témach a ďalších informáciách.

Prihlásenie do newslettra neslúži na objednávanie lístkov. V prípade, že máte záujem zakúpiť si lístok na konferenciu, kliknite sem.